کد خبر : 16575

polyetilen4

پتروتحلیل- امروز معامله گران از اعلام نرخ «ایکس تری» در بازار داخل به دلیل نبود این کالا خودداری کردند.

به گزارش «پتروتحلیل» گفته می شود امروز آخرین محموله های جامبوی ایکس تری در بازار داخل با قیمت ۶ هزار و ۱۵۰ تومان فروخته شده است.

در همین حال برخی از معامله گران می گویند: اگر «ایکس تری» در بازار داخل هنوز وجود داشته باشد، احتمال قیمت کیسه آن در حدود ۶ هزار و ۲۰۰ تا ۶ هزار و ۲۵۰ تومان است.

این در حالی است که گفته می شود خط تولید مجتمع پتروشیمی امیرکبیر متوقف شده و پتروشیمی شازند نیز با حجم بسیار پایین در حال تولید این کالاست.

فرهاد احمدی، مدیر بخش پلاستیک شرکت پارسان پلیمر در گفت و گو با خبرنگار پتروتحلیل در این باره می گوید: با توجه به اینکه در فصل مصرف «پایپ» هستیم و تولید پتروشیمی امیرکبیر متوقف شده است، بازار با تقاضای بالایی روبه رو است.

وی در ادامه خاطر نشان می کند: متاسفانه کالاهای جایگزین وارداتی نیز در بازار وجود ندارد، از این رو تولیدکنندگانی که تعهد تولید دارند با مشکلات بسیاری روبه رو شده اند و حاضر هستند این کالا را با هر قیمتی خریداری کنند.

به گفته مدیر بخش پلاستیک شرکت پارسان پلیمر، مصرف روزانه ایکس تری ۲۰۰ تن است و اگر امیرکبیر، شازند و جم عرضه های خود را افزایش دهند، بازار این کالا به تعادل خواهد رسید.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار