کد خبر 16293

nejadsalim
مدیرعامل هلدینگ پتروشیمی خلیج فارس از اعلام اینکه در عرضه اولیه پتروشیمی مبین نگران سهامداران خرد بود، از کشف قیمت ۲۹۰ تومانی هرسه این شرکت ابراز رضایت کرد و درباره زمان عرضه ۳ درصد دیگر و واگذاری دو شرکت هم توضیح داد.
عادل نژاد سلیم درباره عرضه اولیه امروز سهام پتروشیمی مبین و فروش ۷ درصد معادل ۹۹۷ میلیون و ۶۴۰ هزار سهم اظهار داشت:این عرضه در شرایطی با استقبال جالب توجه سرمایه گذاران مواجه شد کهمنافع سهامداران خرد را در اولویت قرار داده بودیم و نگران این گروه بودیم. به همین دلیل در نظر داشتیم تا هوای سهامداران حقیقی را داشته باشیم.

وی ادامه داد: واقعیت این است که ارزش واقعی شرکت پتروشیمی مبین بالاتر از کشف قیمت ۲۹۰ تومانی است اما اولویت ما و مسئولان بازار، حفظ منافع سرمایه گذاران بود. بنابراین ما هم مانند سهامداران حقیقی از کشف قیمت این شرکت رضایت داریم

این مقام مسئول درباره علت کاهش ۵ درصدی سود هر سهم پتروشیمی در عملکرد سالانه "مبین" به بورس پرس گفت: این کاهش ناشی از تسعیر بدهی ارزی یک تومانی به پتروشیمی خلیج فارس بود و به دلیل اهمیت ناچیز می توانست اعلام هم نشود. اما از آنجایی که عهد کرده ایم همه زیر مجموعه های " فارس" باید دارای حداکثر درجه شفافیت باشند و مردم از همه موارد مطلع شوند، تصمیم به اعلام این کاهش ناچیز گرفتیم.

نژاد سلیم با اشاره به برگزاری مجمع سالانه "مبین" حداکثر در تیر ماه و پیشنهاد تقسیم سود ۷۰ درصدی ، درباره برنامه عرضه ۳ درصد دیگر هم گفت: باقی سهام این شرکت با هماهنگی مسئولان بورس و درصورت وجود شرایط به مرور واگذار خواهد شد.

وی در واکنش به این سئوال که چه شرکت های دیگری از زیر مجموعه های هلدینگ پتروشمی فارس، در بورس و فرابورس واگذار خواهند شد؟ به بورس پرس توضیح داد: در حالی شرکت پتروشیمی سینا اخیرا" در فرابورس درج نماد شده که شرکت پتروشیمی فجر هم درحال طی مراحل لازم برای پذیرش دربورس است. بنابراین در آینده سهام این دو شرکت آماده عرضه خواهند شد.

به گفته نژاد سلیم، آثار مالی واگذاری پتروشیمی مبین بعد از کشف قیمت و بررسی های لازم به سازمان بورس اعلام خواهد شد.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار