کد خبر : 16243

پتروتحلیل- در پی حادثه دیروز عسلویه و مرگ دو کارگری که در تاسیسات نفت وگاز مشغول به کار بودند، امروز به دلیل عدم رعایت دستورالعمل‌های HSE در تعمیرات واحد آب ترش پالایشگاه اراک در ساعت ۹:۳۰ صبح این واحد دچار نشت گاز و گازگرفتگی ۷ نفر از پرسنل مشغول به کار در این واحد شد.

گزارش‌ها حاکی از آن است که ۴ نفر از مصدومان در بیمارستان اراک بستری شد‌ه‌اند که حال همه آنها بسیار وخیم گزارش شده است و پزشکان از وخامت بیش از حد حال یکی از آنها خبر می‌دهند.

بر اساس این گزارش، پالایشگاه شازند اراک پیچیده‌ترین و به روزترین پالایشگاه کشور محسوب می‌شود و بنزین یورو ۴ توزیع شده در کلانشهرهایی مانند تهران و کرج را تامین می‌کند در یک سال اخیر هر دو یا سه ماه دچار حادثه شده است. چنانکه چندی پیش در جریان حادثه‌ای در یکی از واحدها یکی از توربین‌های گازی این پالایشگاه به طور کامل خرد شد و تولید نیمی از بنزین یورو ۴ این پالایشگاه متوقف شد. در ابتدای سال جاری نیز یکی از کمپرسورها دچار آسیب شده است.

بر اساس این گزارش، بعضی کارشناسان صنعت پالایش دلیل این حوادث را اعمال تغییرات گسترده در این پالایشگاه با تغییر دولت و به کارگیری نیروهای بی‌تجربه در راهبری واحدهای پیچیده این پالایشگاه اعلام می‌کنند.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار