کد خبر 15890

petroshimi4
پس از آغاز مذاکرات نفتی ایران با هیات‌های سرمایه گذاری هند، آلمان، چین، هلند و ایتالیا، دور جدید چانه زنی‌های ایران و عراق هم برای مشارکت بیشتر در صنعت پتروشیمی کلید خورد.

به گزارش پتروتحلیل، صنعت پتروشیمی ایران این روزها میزبان سرمایه گذاران خارجی از کشورهای مختلف جهان است و پیش بینی می شود در صورت لغو کامل تحریم‌ها برخی از غول‌های جهانی به صنعت پتروشیمی و پلیمری ایران باز گردند.

بر این اساس پس از انجام مذاکراتی بین هیات‌های سرمایه گذاری هند، آلمان، چین، هلند و ایتالیا، دور جدید چانه زنی‌های ایران و عراق هم برای مشارکت بیشتر در صنعت پتروشیمی کلید خورد.

روز گذشته هیتی هشت نفره از مدیران صنعت پتروشیمی عراق به ویزه صنایع پتروشیمیایی بصره به منطقه ویزه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر به عنوان اولین هاب پتروشیمی ایران سفر کردند تا راهکارهای همکاری های جدید بین صنعت پتروشیمی ایران و عراق را بررسی کنند.

ابراهیم سالم مدیرعامل شرکت پتروشیمی بصره با بیان اینکه هدف از سفر هیات پتروشیمی عراق به بندر ماهشهر، توسعه همکاری بین شرکت های پتروشیمی عراق به ویژه پتروشیمی بصره با پتروشیمی‌های ایرانی است، تصریح کرد: استان خوزستان در زمینه صنعت پتروشیمی شرایط خوبی دارد و عراق خوشبین به توسعه همکاری هیا مشترک با ایران در صنایع پتروشیمی است.

این مقام عراقی با اشاره به احتمال امضای قراردادهای جدید بین صنایع پتروشیمی ایران و عراق، بیان کرد: باتوجه به اینکه امکانات و قابلیت ها و همچنین فنآوری موفقی که در ایران وجود دارد و وزارت صنایع عراق اراده محکمی برای توسعه همکاری دوجانبه با ایران دارد.

هیات پتروشیمی عراق از مجتمع‌های پتروشیمی بندر امام به عنوان بزرگترین مجتمع پتروشیمی خاورمیانه، پتروشیمی اروند به عنوان بزرگترین تولید کننده گریدهای مختلف پی. وی. سی خاورمیانه و جهان و چند طرح پتروشیمیایی ایران در بندر ماهشهر بازدید کرده است.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار