کد خبر : 15498

astayren

جنوب شرق آسیا یکی از بهترین بازارهای موجود پلی استایرن در جهان است.

به گزارش نیپنا به نقل از پلاست مارت، با توجه به گزارش منتشر شده توسط اوربیس شیمی در طول هفته گذشته قیمت استایرن در جنوب شرقی آسیا همچنان بدون تغییر باقی مانده است. با وجود نوسانات قیمت انرژی در جهان، عدم نوسان قیمت این محصولات به دلیل ظرفیت تولید استایرن و پی اس و تقاضای بازار برای این دو محصول بوده است و انتظار می رود تا چند ماه آینده با افزایش تقاضا، قیمت آنها رشد نیز داشته باشد.از پی سی برای ساخت ظروف بسته بندی در صنایع غذایی استفاده می شود.

یک تولیدکننده پی اس در آسیای جنوب شرقی، هر تن جی پی پی اس را به قیمت ۴۰ دلار و هر تن اچ آی پی اس را به قیمت ۳۰ دلار در بازار عرضه کرده است و می گوید: عدم کاهش قیمت استایرن به دلیل دسترسی محدود تولید کنندگان به این مونومر بوده و انفجار یک کارخانه آروماتیک در چین نیز بطور غیر مستقیم بر تولید پی سی در بازار تاثیر گذاشته است.

وی در ادامه افزود: در حال حاضر، این محصولات در بازار به وفور یافت می شود و میزان تقاضای مشتریان کمتر از تولیدات ما است به همین دلیل خیلی تحت فشار فروش نیستیم.

یک تامین کننده پی سی در مالزی می گوید: قیمت این محصول در مالزی و کره جنوبی به دلیل واردات این محصول از سنگاپور بسیار گران است. با این حال، خریداران از ترس کمبود خوراک مورد نیاز صنعت خود آن را تهیه و انبار می کنند. در اندونزی نیز تقاضا برای این محصول رو به افزایش است و به نوعی فصل اوج بازار پی سی در اندونزی و مالزی خواهد بود.

شرکت سنگاپوری تی پی اس سی TPSC در حدود ۹۵ هزار تن در سال پی اس تولید می کند و شرکت شیمیایی دی ای اف در فیلیپین تولید خود را در پایان ماه مارس به ۳۰هزار تن در سال افزایش داده است.

مجموعه پتروشیمی سامسونگ در کره جنوبی، واحد اول تولید استایرن خود در دیسان را با ظرفیت تولید ۲۸۰ هزار تن در سال تعطیل کرده است که پس از انجام اقدامات لازم ظرف ۴۵ روز، ظرفیت تولید آن را به ۴۰۰هزار تن در سال برساند. به علاوه، واحد شماره دوم شرکت نیز با ظرفیت تولید ۶۵۰ هزار تن در سال تا ماه های آینده در دیسان فعالیت خود را آغاز خواهد کرد.

استایرن مونومر تایوان با ظرفیت ۱۶۰هزار تن در سال به دلیل مسائل فنی از سال گذشته تعطیل بوده است و قصد دارد تا در راه اندازی مجدد ظرفیت تولید استایرن کیو ۲ را به ۱۸۰هزار تن در سال ۲۰۱۵ افزایش دهد.

بر اساس گزارش اوربیس شیمی از قیمت استایرن در بازار اف او بی FOB کره جنوبی در هفته های گذشته به ۷۵ دلار در هر تن رسیده است و این در حالی است که قیمت بنزن ۲۵ دلار در هر تن بوده است.
ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار