کد خبر 15205

sheri moghadam

نخستین جلسه هیئت مدیره شرکت ملی صنایع پتروشیمی در سال ۱۳۹۴ با طرح موضوعاتی نظیر آغاز تحول همراه با جهش دوم صنعت پتروشیمی، تغییر ساختار شرکت ملی صنایع پترشیمی و بازنگری به منظور تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی در این صنعت برگزار شد.

به گزارش نیپنا؛ معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی در ابتدای این جلسه توافق های اخیر هیئت مذاکره کننده هسته‌ای با گروه۱+۵ را بارقه های امیدبخش برای کشور خواند و گفت: امیدواریم براساس شرایط جدید ، صنعت پتروشیمی هر چه سریع تر شاهد تحولات بزرگ و جهش دوباره باشد.

وی ۶۲ طرح پتروشیمی را ۶۲ منبع جذب سرمایه دانست و افزود: امیدواریم که با جذب سرمایه در این طرح ها و طرح های جدید بتوانیم عقب ماندگی های صنعت پتروشیمی نسبت به چشم انداز را جبران کنیم.

شعری مقدم در ادامه به سفر و بازدید وزیر نفت در ایام نوروز امسال از طرح های در دست اجرا در منطقه عسلویه به ویژه طرح های مستقر در فاز دوم پتروشیمی اشاره کرد و افزود: این بازدید برای صنعت پتروشیمی بسیار اثرگذار و مثبت بود و وزیر نفت پس از مشاهده روند رو به رشد پتروشیمی در این منطقه بر حمایت وزارت نفت به منظور تسریع توسعه این صنعت تاکید و درباره نحوه‌ ادامه فعالیت پتروشیمی دماوند نیز رهنمودهایی را مطرح کرد که قرار است پس از مشورت با سازمان خصوصی سازی اجرا شود.

مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اشاره به تاکید وزیر نفت بر تکمیل فاز ۲ خط لوله اتیلن غرب تا میاندوآب افزود: طبق نظر وزیر مقرر شد اینک که به دلیل خصوصی سازی ، منابعی برای تکمیل شاخه "دنا" از خط لوله اتیلن غرب و خط اتیلن مرکز برای شرکت ملی صنایع پتروشیمی باقی نمانده است ، تلاش شود که با مکاتبه با سازمان مدیریت و برنامه ریزی برای چگونگی تامین منابع لازم و به موقع، چاره جوئی شود.

شعری مقدم یکی از اولویت های کاری شرکت ملی صنایع پتروشیمی در سال ۹۴ را توجه به دارائی های نامشهود و بحث های مرتبط با مدیریت دانش عنوان کرد و گفت: در سال جاری باید دانش و تجارب همکاران صنعت پتروشیمی جمع آوری و مستند سازی شود که این کار به مدیریت منابع انسانی واگذار و روند اجرایی آن آغاز شده است.

وی بر بازنگری ماموریت، چشم انداز و ارزش های بنیادین براساس شرح وظایف جدید شرکت ملی صنایع پتروشیمی به عنوان یک شرکت توسعه ای تاکید کرد و افزود: لازم است سند جامع اخلاقی سازمان نیز به گونه ای تدوین شود که زمینه اجرایی شدن آن به دور از سلیقه های شخصی فراهم گردد.

وی بر راه اندازی "ستاد تحول" شرکت ملی صنایع پتروشیمی برای آماده کردن همکاران و ذی نفعان صنعت پتروشیمی برای پذیرش و آشنایی با نقش جدید شرکت ملی صنایع پتروشیمی به عنوان یک سازمان جدید توسعه ای تاکید کرد و افزود: حضور موثر در برنامه "جایزه تعالی صنعت پتروشیمی"، مقابله با عوامل بروز فساد اداری و برگزاری همایش بین المللی IPF از دیگر برنامه های سال ۹۴ شرکت ملی صنایع پتروشیمی است.

شعری مقدم با بیان اینکه باید در زمینه تحقق بیشتر اقتصاد مقاومتی در صنعت پتروشیمی تلاش بیشتری صورت پذیرد افزود: باید دستور العمل های تدوین شده در این زمینه بازنگری شود به طوریکه رویکرد اقتصاد مقاومتی در تمام طرح ها و مجتمع های پتروشیمی به صورت واقعی اجرایی گردد. و در این مسیر لازم است که فعالیت های شرکت پژوهش و فناوری نیز کاربردی گردد.

مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی بار دیگر بر اهمیت فرآیند جانشین پروری تاکید کرد و از مدیریت توسعه منابع انسانی خواست زمینه ای را فراهم کند که برای هر یک از مدیران جانشین توانمندی پرورش یابد تا با جابجایی افراد خللی در روند فعالیت شرکت پدید نیاید.

شعری مقدم بر استقرار سامانه "مدیریت ارزیابی عملکرد کارکنان" براساس روش "کارت امتیاز متوازان" و ارزیابی مستمر به جای ارزشیابی سالانه تاکید کرد و ضمن تقدیر از اقدامات مدیریت منابع انسانی به خاطر طراحی پرسشنامه های ارزیابی متفاوتی برای سمت های مختلف افزود: نباید ارزیابی کارکنان با یک نوع پرسشنامه آن هم سالی یک بار انجام شود.

وی همچنین بر ضرورت پیگیری مسائل و مشکلات مالی و اداری کارکنان توسط روسا تاکید کرد و افزود: از مدیران و روسا اینگونه انتظار است که پیگیری درخواست های منطقی کارکنان، را خود بر عهده بگیرند تا کارکنان ناگزیر نشوند کارهای محوله را رها نموده و خود به دنبال حل مشکلاتشان به این و آن مراجعه نمایند .
ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار