کد خبر 15201

zanjan

پتروشیمی زنجان در دو مرحله افزایش سرمایه می دهد.

به گزارش روابط عمومی پتروشیمی زنجان، فعالیت تیم مدیریتی جدید شرکت پتروشیمی زنجان طی چهارماه حضور خود در هیئت­ مدیره،بالاخره با تأیید گزارش توجیهی افزایش سرمایه توسط بازرس قانونی و ارسال آن به سازمان بورس، وارد مرحلۀ تازه و مهمی شد.

مدیرعامل پتروشیمی زنجان که در دیدار دوره‌ای خود با مدیران، کارشناسان و کارکنان این شرکت با اعلام این خبر، به سه نکته مهم اشاره کرد: این­که تأیید طرح توجیهی برای افزایش­ سرمایه، می‌تواند هم ناشی از احیای نسبی اعتماد نهادهای مالی به پتروشیمی زنجان باشد و هم مایۀ اعتمادآفرینی‌های بعدی، این­که افزایش سرمایه، سرمایه شرکت صنایع پتروشیمی زنجان را ۳ تا ۶ برابر می­ کند و بالاخره این­که افزایش سرمایه، در «دو مرحله» صورت می‌گیرد.

دکتر محمدرضا مدیری در این باره افزود: بر اساس تصریح تبصره ۲ ماده ۱۶۱ اصلاحیۀ قانون تجارت، پیشنهاد هیئت­ مدیره راجع به افزایش سرمایه باید متضمن توجیه لزوم افزایش سرمایه باشد که این مهم در مجمع فوق‌العاده گزارش خواهد شد.

وی با اعلام این­که طی سال‌های گذشته، پتروشیمی زنجان درگیر بحران اعتماد سهام­داران خود بوده، افزود: هیئت­ مدیرۀ جدید شرکت با توجه به ­این مسئله، طرح خود را برای افزایش سرمایه به عنوان پیش‌نیاز دریافت تسهیلات ارزی از صندوق توسعۀ ملی، در دو مرحله ارائه کرده تا عده ­ای از سهام­داران که به هر دلیل در مرحلۀ اول افزایش سرمایه موفق به مشارکت نمی­ شوند و درصد سهم آن­ها نسبت به کل سهام کاهش می­یابد، کم­تر متضرر شوند و امید است که در فاصلۀ بین دو مرحله افزایش سرمایه با احیای فعالیت­های اجرایی و عملیاتی در سایت پتروشیمی، رویکرد سهام­داران خُرد که بیش از نیمی از سهام این شرکت را اکنون در اختیار دارند، به موضوع «افزایش سرمایه» مثبت شود و تصمیم به حضور خود را در مرحلۀ دوم، قطعی کنند.

مدیری با اشاره به روند قانونی امور مربوط به افزایش سرمایه افزود: بعد از اعلام موضع و نظر سازمان بورس در مورد گزارش بازرس قانونی که مؤید توجیه بودن افزایش سرمایه است، فراخوان برگزاری مجمع فوق‌ العاده منتشر خواهد شد. بدیهی است درصورت تصویب مجمع فوق­ العاده سهام­داران، افزایش سرمایه وارد مرحلۀ اجرایی خواهد شد.

مدیرعامل شرکت صنایع پتروشیمی زنجان، در بخش دیگری از اظهارات خود به سررسید تسویه اوراق گواهی­ سپردۀ سرمایه­ گذاری خاص منتشرشده به عاملیت بانک ملی برای این پروژه اشاره و اعلام کرد: با رویکرد مثبت دولت و بانک ملی، شرکت پتروشیمی زنجان بدون دریافت تسهیلات جدید یا دچار شدن به نُکول این اوراق، موفق به تمدید سررسید شد که همین مسئله نیز از احیای اعتماد نظام بانکی کشور به آیندۀ این پروژه حکایت دارد. گفتنی است طرح پروژه پتروشیمی زنجان طی ۸ سال گذشته با ۲۲ درصد پیشرفت فیزیکی، یکی از بزرگترین پروژه‌های صنعتی استان زنجان است که قریب به نیمی از سهام­داران آن، سهام­دار خرد و از اهالی خود استان زنجان هستند. نیمۀ سال گذشته، ترکیب سهام­داران عمده و به تبع، ترکیب هیئت­ مدیرۀ آن، دچار تغییرات اساسی شد.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار