کد خبر 15184

benzin

پتروتحلیل-شرکت سرمایه گذاری و توسعه قطر (QID Group) با گروه سرمایه گذاری حمد بن سوحیم موافقت اولیه جهت خرید ۴۹ درصد از سهام شرکت پتروشیمی شاندونگ دونگ مینگ چین را امضاء کرده است.

به گزارش«پتروتحلیل»، ارزش این سرمایه گذاری حدود پنج میلیارد دلار خواهد بود. این معامله شامل احداث یکهزار ایستگاه پمپ بنزین در شش استان چین و یک ایستگاه LNG با ظرفیت سه میلیون تن در سال در نزدیکی کینزو در استان گوانگسی خواهد بود. زمان بندی این سرمایه گذاری تا آخر سال جاری نهایی خواهد شد.

شایان ذکر است، در این سرمایه گذاری، هدف سرمایه گذاران قطری دستیابی به اولویت احداث ترمینال جهت تقویت عرضه LNG است. کشور قطر به عنوان بزرگترین عرضه کننده جهانی LNG در نظر دارد سرمایه گذاری خود را در آسیا به خصوص در کشور چین به عنوان بزرگترین مصرف کننده انرژی در جهان افزایش دهد. قطر تا سال ۲۰۲۰ میلادی حدود ۲۰ میلیارد دلار در این زمینه سرمایه گذاری خواهد کرد.

گفتنی است، در سال ۲۰۱۴ تقاضای گاز طبیعی چین با رشد سالیانه ۵٫۶ درصدی به ۱۷۸٫۶ میلیارد متر مکعب افزایش یافت که حدود ۵۷٫۸ میلیارد متر مکعب آن از طریق خط لوله و یا به صورت LNG وارد می شود.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار