کد خبر : 15142

nejadsalim1

مدیرعامل شرکت پتروشیمی هلدینگ خلیج فارس از تولید بیش از ١٨ میلیون تن محصول پتروشیمی در شرکت های زیر مجموعه این هلدینگ در سال ٩٣ خبر داد.

به گزارش«پتروتحلیل»، عادل نژاد سلیم ، با بیان این که تولید شرکت های زیر مجموعه شرکت پتروشیمی هلدینگ خلیج فارس پارسال نسبت به سال ٩٢ بیش از شش درصد افزایش داشته است، گفت: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته تلاش می شود امسال نیز نسبت به پارسال این روند افزایشی ادامه داشته باشد.

مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس از تدوین برنامه پنجساله برای از میان بردن موانع و مشکلات موجود و رسیدن به ظرفیت اسمی سالانه ٢٢ میلیون تن در شرکت های زیر مجموعه هلدینگ خلیج فارس خبر داد.

وی مشکلات و موانع موجود برای رسیدن به تولید اسمی در شرکت هلدینگ خلیج فارس را شامل تعمیرات اساسی، کمبود قطعات و تجهیزات، مشکلات فرآیندی و عملیاتی دانست و گفت: پارسال شرکت هلدینگ خلیج فارس با ۶٨ درصد ظرفیت اسمی خود تولید کرده است. نژاد سلیم با بیان این که در سال ٩٢ شرکت پتروشیمی خلیج فارس در مجموع ۱۵میلیون و ۵۰۰ هزار تن محصول روانه بازارهای داخلی و خارجی کرده است، گفت: ظرفیت اسمی این شرکت هم اکنون سالانه ٢٢ میلیون تن است.

شایان ذکر است، هم اکنون تعداد زیر مجموعه های این شرکت از ١۵ به ۶٠ شرکت افزایش یافته است. شرکت های زیر مجموعه هلدینگ خلیج فارس سالانه ٨ تا ٩ میلیادر دلار محصول صادر می کنند، در سال ٩٢ بر اساس اعلام نشریه های بین المللی این شرکت با هشت میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار صادرات، به عنوان دومین شرکت بزرگ تولید کننده محصولات پتروشیمی منطقه خاورمیانه شناخته شده است.

شرکت های پتروشیمی بندر امام، گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان، شهید تندگویان، پارس، مبین، نوری (برزویه)، فجر، بوعلی سینا، اروند، خوزستان، بازرگانی پتروشیمی، ان پی سی اینترنشنال، شرکت عملیات غیرصنعتی پازارگاد، شرکت مدیریت توسعه صنایع پتروشیمی، شرکت عملیات غیرصنعتی و خدماتی صنایع پتروشیمی و شرکت ره آوران فنون پتروشیمی، شرکت های زیر مجموعه هلدینگ خلیج فارس هستند. در اختیار داشتن ١١ درصد از ارزش بازار سرمایه بورس، سرمایه گذاری در بیش از ٨٠ شرکت فعال در صنایع پتروشیمی به صورت مستقیم و غیرمستقیم، تنوع فعالیت در شرکت های زیرمجموعه و قابلیت نهفته در عرضه سهام شرکت های زیر مجموعه در بازار بورس و فرابورس مزیت رقابتی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس از منظر بورس به شمار می آید.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار