کد خبر 15099

قیمت محصولات پتروشیمی و پلیمرها در ایالات متحده همچنان با کاهش قیمت مواجه است.

به نقل از آی سی آی اس، صنعت پتروشیمی آمریکا در سال ۲۰۱۵ به دلیل کاهش قیمت انرژی با چالش مواجه شده است، کنفرانس بین المللی پتروشیمی در سن آنتونیو تگزاس که با حضور تولید کنندگان محصولات پتروشیمی و سوخت آمریکایی برگزار شده بود آمارهایی ارائه شد که نشان می داد رشد تولیدات پتروشیمی ایالات متحده تحت تاثیر قیمت انرژی بوده و تنها عامل تثبیت کننده رشد آمریکا در صنعت پتروشیمی داشتن خوراک گاز طبیعی مایع بوده است.

ناوشاد جمانی معاون ارشد الفین ها و مواد اولیه شرکت پتروشیمی نووا می گوید: شرکت نووا در حال برنامه ریزی برای توسعه ۲۰-۵۰ درصدی ظرفیتتولید اتیلن از ۱٫۸۵ میلیارد دلار در سال یعنی در حدود ۸۳۹هزار تن در سال در کارخانه کورونای کانادا تا سال ۲۰۱۸ است. این توسعه ظرفیت تولید به دلیل افزایش تقاضای تولیدات اتیلن و رفتن به سوی اتان ۱۰۰ درصد در آمریکای شمالی است

وی افزود: کاهش نفت خام اثر عمده ای بر صنعت نداشته است و با وجود در دسترس بودن گاز مایع طبیعی در ایالات متحده از طریق خطوط لوله، امکان پردازش گاز و دست یابی به محصولات گسترده پتروشیمی وجود خواهد داشت.

نیل چپمن رییس شرکت شیمیایی اکسون موبیل در گفتگو با آی سی آی اس می گوید: با نگاهی در منحنی عرضه جهانی برای اتیلن و پلی اتیلن و تولیدات اتان در آمریکای شمالی، هنوز هم تولید نفتای اروپایی مزایای قابل توجه و بیشتری دارد.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار