کد خبر : 14871

راهکارهای تبدیل منطقه ویژه سرخس به هاب جدید پتروشیمی در نشستی با حضور مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی بررسی شد.

در این نشست که با حضور فرماندار شهرستان سرخس و نماینده مردم این منطقه در مجلس شورای اسلامی برگزار شد سرمایه گذار متقاضی حضور و احداث طرح پتروشیمی GTPP ( تبدیل گاز به پلی پروپیلن) در منطقه سرخس دیدگاه های خود را برای سرمایه گذاری در این منطقه تشریح کرد.

با توجه به وجود خوراک گاز موجود در کشور اولویت جدید شرکت ملی صنایع پتروشیمی صدور مجوز برای احداث واحدهای تبدیل گاز به پروپیلن یا احداث واحدهای متانول و سپس تبدیل آن به پروپیلن است. اشباع بازار جهانی متانول و اوره در آینده نزدیک علت تغییر راهبرد سرمایه گذاری در این زمینه اعلام شده است.

در این جلسه مهندس شعری مقدم با تاکید بر لزوم تامین نیازهای اولیه احداث مجتمع پتروشیمی شامل آب، برق و زمین مناسب خواستار بررسی امکان دست یابی به این امکانات شد و افزود: با تامین و تضمین این پیش نیازها زمینه تخصیص خوراک و صدور مجوز احداث واحد فراهم می شود.

بر همین اساس مقرر شد امکان اجرای این طرح و الزامات اجرای آن شامل دسترسی به آب، گاز، برق و محل مناسب بررسی شود و نتیجه توسط سازمان منطقه ویژه اقتصادی سرخس تا پایان فروردین ماه ۱۳۹۴ به شرکت ملی صنایع پتروشیمی اعلام شود.

پیش از این مهندس شعری مقدم به همراه تعدادی از مدیران ارشد شرکت ملی صنایع پتروشیمی به منظور بررسی شرایط منطقه ویژه سرخس و امکان سنجی احداث مجتمع های پتروشیمی در آن، از زمین های اختصاص داده شده برای احداث واحدهای صنعتی در این منطقه ویژه بازدید کرده بود.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار