کد خبر : 14208

مواد پلیمری وارداتی سه شرکت از کشورهای تایوان و کره جنوبی در بورس کالای ایران پذیرش شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت بورس کالای ایران، مواد پلیمری شرکت های «تایتا کمیکال» (Taita Chemical) و «فرموسا پلاستیک کورپریشن»(Formosa Plastics Corporation) کشور تایوان به همراه مواد پلیمری شرکت «کریا پتروکمیکال»(Korea Petrochemical) کشور کره جنوبی در بورس کالای ایران مورد پذیرش قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، کالای پلی اتیلن سنگین گرید ۸۰۰۱NATURAL تولید شرکت «فرموسا پلاستیک کورپریشن» و پلی استایرن معمولی گرید ۸۶۱Nشرکت «تایتا کمیکال» کشور تایوان پس از بررسی و مستندات و طرح موضوع در یکصد و پانزدهمین جلسه کمیته عرضه در تاریخ هفتم مهرماه مورد پذیرش قرار گرفت.

شایان ذکر است، پلی اتیلن سنگین گرید P600BL تولیدی شرکت پتروکمیکال کشور کره جنوبی نیز در همین تاریخ پذیرش شد.

براساس این گزارش، شرکت «تایتا کمیکال» تایوان یکی از مهم ترین تولید کنندگان پلی استایرن (PS) محسوب می شود و جزء یکی از پیشگامان تولید پلی استایرن از سال ۱۹۶۷ بوده است. این شرکت در حال حاضر، طیف گسترده ای از محصولات از قبیل ABS، GPPS، EPSو همچنین پشم شیشه و چاپ مکعب را ارائه می دهد.

شرکت پتروشیمی «فورموسا» نیز تنها شرکت پالایشی خصوصی تایوان و یکی از شرکت های عضو گروه صنعتی «فورموسا پلاستیک» به شمار می رود و از پروپیلن تولیدی آن، برای تولید انواع پلاستیک ها، رزین ها و سایر محصولات پایین دستی استفاده می شود. محصولات تولیدی این شرکت شاملPVC، VCM، اسید هیدروکلریک،MBS، HDPE و EVA/LDPEاست.

به این ترتیب امروز بورس کالا شاهد عرضه مواد پلیمری پتروشیمی کره جنوبی، تایوان و هندوستان بود.

به طوری که در این روز شرکت های «فرموسا پلاستیک کورپریشن» و «تایتا کمیکال» کشور تایوان به ترتیب با ۱۰۰ تن پلی اتیلن سنگین اکستروژن ۸۰۰۱NATURAL و ۱۰۰ تن پلی استایرن معمولی ۸۶۱N در تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی حضور پیدا کردند. شایان ذکر است، ۱۰۰ تن پلی اتیلن سنگین اکستروژن P600BL شرکت پتروکمیکال کشور کره جنوبی به همراه ۵۰۰ تن زایلین مخلوط هندوستان راهی تالار مذکور شد.

علاوه بر این، ۸۱ هزار تن انواع فرآورده نفتی و پتروشیمی چون انواع قیر، مواد شیمیایی، مواد پلیمری، وکیوم باتوم و گوگرد کلوخه عرضه شد.
ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار