کد خبر 13640

امروز شرکت پتروشیمی تخت جمشید برای اولین بار نسبت به عرضه کالای تولیدی خود در بورس کالای ایران اقدام می کند.
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شرکت بورس کالای ایران، پذیرش استایرن بوتادین رابر شرکت پتروشیمی تخت جمشید در یکصد و نهمین جلسه کمیته عرضه این بورس مورد تصویب قرار گرفت و روز یکشنبه برای اولین بار ۱۸۰ تن از این کالا توسط شرکت پتروشیمی تخت جمشید بر روی تابلوی عرضه می رود.
شایان ذکر است، در این روز و در تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی، انواع مواد پلیمری مجتمع های آریاساسول، پلی نار، تبریز، جم، شازند، مارون، پلی پروپیلن جم و نوید زرشیمی عرضه می شود. در گروه قیر نیز، حدود ۳۵ هزار تن انواع قیر شرکت نفت جی، ۸۰۶۲ تن انواع قیر شرکت نفت پاسارگاد، ۷۵۰۰ تن انواع قیر شرکت پالایش نفت شیراز، چهار هزار تن انواع قیر شرکت ایزوگام تبریز و ۱۱۵ تن قیر ۶۰۷۰ شرکت دنا بام گلستان عرضه را تجربه می کند. علاوه بر این، ۲۰ هزار تن وکیوم باتوم و ۲۰۰ تن گوگرد کلوخه راهی تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی می شود.
تالار صادراتی نیز شاهد عرضه ۱۶ هزار و ۶۶۰ تن انواع قیر شرکت های قیر آکام، فراشیمی روز، عایق رطوبتی قیر سپاهان ایرانیان، نگین فخر آذربایجان، ایزوگام تبریز و پالایش و انرژی شمالغرب آرکا است. شرکت پاسارگاد عایق پارس نیز با ۱۰۰ تن عایق رطوبتی BOF در تالار مذکور حضور می یابد.
گفتنی است، در این روز و در تالار محصولات صنعتی و معدنی، ۱۰۰ تن مس مفتول گروه کابلسازی افق البرز به قیمت پایه ۲۲۱ هزار و ۱۹۲ ریال و به صورت نسیه عرضه می شود. شرکت مس کاوه نیز ۸۰ تن مس مفتول را به قیمت پایه ۲۲۱ هزار و ۹۲ ریال و به صورت نقد راهی تالار معاملات می کند.
علاوه بر این، ۱۸۰۰ تن کک متالورژی شرکت کک سازی زرند عرضه را در تالار محصولات صنعتی و معدنی تجربه می کند.
در این روز و در تالار محصولات کشاورزی، ۵۰ تن تخم پنبه دانه گرگان به قیمت پایه ۱۹ هزار ریال در هر کیلو روی تابلوی عرضه می رود. علاوه بر این، ۵۰۰ تن برنج هندوستان به قیمت پایه ۳۳ هزار و ۵۵۰ ریال راهی تالار معاملات می شود.
براساس این گزارش، در این روز و در مجموع، حدود ۱۱۵ هزار تن انواع محصول در تالار فیزیکی بورس کالای ایران عرضه می شود.
ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار