کد خبر : 13400

تیم پتروشیمی بندر امام دومین سال متوالی قهرمان مسابقات بسکتبال لیگ برتر باشگاههای ایران شد. این قهرمانی به دنبال چهارمین پیروزی این تیم در دیدار فینال مقابل مهرام به دست آمد.

امسال نیز پتروشیمی بندر امام در صحنه ورزش کشور پرقدرت ظاهر شد و آسمانخراشهای تیم بسکتبال این مجتمع پتروشیمی موفق شدند جام قهرمانی را بالای سر ببرند.

دیدار پنجم مرحله نهایی مسابقات بسکتبال لیگ برتر باشگاههای کشور عصر جمعه میان دو تیم پتروشیمی بندرامام و مهرام تهران و در سالن اندیشه بندر امام برگزار شد که طی آن تیم پتروشیمی با نتیجه ١١٠ ـ ١٠۶ در نخستین وقت اضافه پیروز شد و به عنوان قهرمانی لیگ برتر دست یافت.

این دیدار در شرایطی بود که بنا به حکم کمیته انضباطی و به دلیل اتفاقات رخ داده در دیدار سوم این فینال، تماشاگران پتروشیمی از حضور در سالن محروم شدند اما با این حال بازی جذابیتهای خود را داشت و بخصوص در کوارتر چهارم با رقابت نزدیک میان دو تیم پیگیری شد.

نیمه نخست دیدار پنجم فینال، از هر لحاظ به سود مهرام بود. این تیم هر دو کوراتر این نیمه را با برتری مطلق خود تمام کرد و اجازه نداد بازیکنان حریف خودنمایی‌های لازم را در زمین داشته باشند. در سه بازی گذشته که پتروشیمی بندر امام پیروز شده بود، گیبسون بازیکن خارجی پتروشیمی با گلزنی‌های خود بیشترین تاثیر را در پیروزی تیمش داشت در حالی که در این دیدار این بازیکن کمترین تاثیرگذاری را در نیمه نخست بازی داشت.

در مقابل اما مهرام با هماهنگی بازیکنانش و بخصوص صمد نیکخواه بهرامی و حامد حدادی که در اوج آمادگی بودند، در طراحی حملات و ضدحملات بسیار موفق عمل کردند. در کل، نیمه نخست دیدار دو تیم مهرام و پتروشیمی با خطاهای زیاد از سوی بازیکنان دو تیم همراه بود و در نهایت این نیمه با نتیجه ۵٧ ـ ۴٠ به سود مهرام به پایان رسید.

در نیمه دوم اما عملکرد بازیکنان متفاوت از نیمه نخست بود و بر همین اساس نتایج متفاوتی هم در هر دو کوارتر این نیمه رقم خورد.

بازیکنان مهرام در کوارتر سوم به دفعات اجازه عبور بازیکنان حریف را از خط دفاعی خود دادند، کاری که نتیجه آن گلزنی بیشتر شاگردان مهران حاتمی را در پی داشت. آنها که در این نیمه کمتر اجازه نفوذ بازیکنان مهرام را به زیر حلقه خود می‌دادند با این شیوه موفق شدند این نیمه را با اختلاف امتیاز و به سود خود تمام کنند.

بازیکنان پتروشیمی تلاش خود را برای برتری در کوارتر پایانی وقت قانونی مسابقه هم ادامه دادند اما مهرام برخلاف کوارتر سوم و همچون نیمه نخست در این کوارتر موفق در به ثمر رساندن پرتابهای خود شد.

همین عملکرد، رقابت نزدیک دو تیم را در کوارتر چهارم و بخصوص دقایق پایانی این کوارتر به همراه داشت. دو تیم در این دقایق چندین بار از هم پیش افتادند تا این که در نهایت با اکتفا به امتیاز مشابه ٢٠ و ثبت امتیاز ٩١ در کل جریان بازی، این کوارتر را تمام کردند.

بلافاصله بعد از این که وقت قانونی مسابقه در امتیاز ٩١ به پایان رسید، نخستین وقت اضافه میان دو تیم مهرام و پتروشیمی در فینال بسکتبال آغاز شد. تا اواسط این وقت، دفاع هیچ یک از این دو تیم اجازه نفوذ به بازیکنان تیم دیگر را نداد تا این که گیبسون با یک پرتاب دو امتیازی تیم پتروشیمی را پیش انداخت و از این زمان بود که وقت اضافه وارد جریان گلزنی شد.

با گلزنی گیبسون، اصلانی و حدادی رقابت دو تیم مهرام و پتروشیمی تا امتیاز ٩۵ مساوی پیش رفت تا این که بهنام یخچالی از دو پرتاب آزاد خود یکی را وارد سبد کرد و پتروشیمی را با یک اختلاف امتیاز پیش انداخت اما در ادامه کاپیتان مهرام با استفاده مثبت از دو پرتاب آزاد خود باعث برتری تیمش شد. هر چند گیبسون که از نیمه دوم خیلی بهتر کار کرده بود با سه پرتاب آزاد تیمش را پیش انداخت و بعد از آن ارسلان کاظمی بود که به بیشتر شدن فاصله امتیازی پتروشیمی با مهرام کمک کرد. (١٠١ بر ٩٧)

در ادامه اما حامد حدادی با دو امتیاز متوالی باعث کاهش اختلاف بوجود آمده شد. هر چند، خطای غیر ورزشی صمد نیکخواه بهرامی بازیکن مهرام دوباره موقعیت را در اختیار پتروشیمی قرار داد تا به نوعی این دو امتیاز کسب شده توسط حدادی را جبران کند که آفاق بازیکن تیم پتروشیمی هم از آن بهترین استفاده را برد.

وقتی بازی با نتیجه ١٠٣ ـ ٩٩ به سود پتروشیمی در جریان بود اعلام خطا از سوی حامد حدادی دوباره موقعیت امتیاز آوری را در اختیار پتروشیمی قرار داد و این بار خبازان بود که دو امتیاز به حساب تیمش واریز کرد.

در ١۴ ثانیه پایانی وقت اضافه ارسلان کاظمی ۵ خطایی شد و مهرام هم به یک امتیاز دیگر رسید. اما این مسائل تاثیر خیلی زیادی در نتیجه نهایی نداشت زیرا در نهایت این بازی با برتری ١١٠ ـ ١٠۶ پتروشیمی به پایان رسید.

پتروشیمی با کسب این نتیجه و به دلیل پیروزی در دیدارهای یکم، سوم و چهارم فینال دومین سال متوالی به عنوان قهرمانی مسابقات لیگ برتر دست یافت.
ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار