کد خبر : 13024

metanol-mahshar

زنجیره تولید متانول با ظرفیت تولید سالانه ٣ میلیون و ٢۵٠ هزار تن با مشارکت مجتمع های پتروشیمی در ماهشهر تکمیل می شود.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر در گفتگو با شانا اظهار کرد: با هدف تکمیل زنجیره ارزش توسعه صنایع تکمیلی، زنجیره تولید متانول در منطقه ویژه اقتصادی ماهشهر با مشارکت مجتمع های پتروشیمی تکمیل خواهد شد.

علی یزدانی افزود: همزمان با بخش بالادستی، بخشهای میان دستی و تکمیلی پتروشیمی در بخش متانول با ظرفیت ٣ میلیون و دویست و پنجاه هزار تن در منطقه ویژه توسعه می یابد.

وی افزود: پتروشیمی های امیرکبیر و فناوران با مشارکت چند شرکت دیگر به زودی با تشکیل کنسرسیومی ظرفیت تولید متانول را در ماهشهر افزایش خواهند داد و قرار است یک مجتمع جدید همراه با صنایع میان دست و پایین دست احداث شود.

به گزارش شانا معاون برنامه ریزی و نظارت بر منابع هیدروکربوری وزارت نفت چندی پیش اظهار داشت: صنعت پتروشیمی ایران با وجود همه چالشها با یکدلی و تعامل، دوباره در مسیر پیشرفت و توسعه قرار می گیرد و احیا می شود.

منصور معظمی با بیان این مطلب افزود: وزارت نفت به دنبال بازیابی هویت صنعت پتروشیمی ایران است و در این مسیر با همکاری و تلاش همه فعالان این صنعت، دوباره پتروشیمی ایران را احیا خواهیم کرد.

وی تاکید کرد: صنعت پتروشیمی باید طرحهای توسعه ای خود را اولویت بندی کند تا از این طریق و با برنامه ریزی های منسجم، مجتمعهایی که باید زودتر در مدار قرار گیرند، در اولویت ساخت و تکمیل باشند.

معظمی گفت: باید بیش از پیش به دنبال به ثمر رساندن طرحهای اولویت دار باشیم.

وی با بیان این که با توجه به شرایط موجود، به سمت توسعه و بالندگی صنعت پتروشیمی بازخواهیم گشت، گفت: حمایت از بخش خصوصی همچنان در دستور کار قرار دارد.

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار