کد خبر 12192

معاون وزیر نفت از راه اندازی بزرگترین پروژه تولید گازوئیل با استاندارد یورو چهار اتحادیه اروپا در پالایشگاه نفت شازند خبر داد و اعلام کرد: در آستانه نوروز عرضه گازوئیل اروپایی به بیش از ۲۰ میلیون لیتر در روز افزایش یافت. به گزارش خبرنگار مهر، پس از افزایش عرضه بنزین با استاندارد یورو چهار در جایگاه‌های سوخت تهران، کرج و اراک، تولید و عرضه گازوئیل کم گوگرد و با استاندارد یورو چهار اتحادیه اروپا هم افزایش یافت.

عباس کاظمی با اشاره به آغاز بهره برداری از آخرین مرحله طرح توسعه و افزایش ظرفیت پالایشگاه نفت شازند، گفت: واحد تصفیه هیدروژنی گازوئیل این پالایشگاه رسما در مدار بهره برداری قرار گرفت.

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با یادآوری اینکه با بهره برداری از این واحد روزانه ۱۰ میلیون لیتر گازوئیل با استاندارد یورو ۴ و گوگرد کمتر از ۵۰ پی.پی.ام در میلیون تولید می شود، تصریح کرد: با افزایش ظرفیت تولید، عرضه گازوئیل یورو چهار هم افزایش یافته است.

معاون وزیر نفت با تاکید بر اینکه با بهره برداری از واحد تصفیه هیدروژنی گازوئیل پالایشگاه شازند روزانه ۵۰ تن گوگرد از گازوییل استحصال و به صورت گوگرد جامد به بازار عرضه می شود، اظهار داشت: با بهره برداری از این طرح ظرفیت تولید گازوئیل با استاندارد یورو چهار به بیش از ۲۰ میلیون لیتر در روز افزایش یافته است.

این مقام مسئول با اشاره به آغاز تولید روزانه ۱۱ میلیون لیتر گازوئیل یورو ۴ در پالایشگاه نفت تهران از حدود ۱٫۵ سال قبل تاکنون، تبیین کرد: برنامه‌ریزی توزیع گازوئیل یورو ۴ تولیدی در این دو پالایشگاه در کلانشهرهای کشور به منظور کاهش آلودگی زیست محیطی به ویژه اکسید گوگرد انجام شده و در حال تکمیل است.

به گزارش مهر، طرح توسعه پالایشگاه نفت شازند یک مجموعه کامل پالایشگاهی جدید که با هدف افزایش ظرفیت پالایشگاه موجود از ۱۷۰ هزار بشکه به ۲۵۰ هزار بشکه در روز و ارتقای کیفی محصولات اجرا شده است.

با بهره برداری کامل از این طرح و پالایشگاه موجود علاوه بر تولید و عرضه روزانه ۱۶ میلیون لیتر بنزین پاک و ۱۰ میلیون لیتر گازوئیل یورو ۴، روزانه حدود ۶۰۰ تن گوگرد از محصولات تولیدی حذف و استحصال می‌شود.

ارسال نظر

نظرات کاربران

آخرین اخبار
ادامه اخبار