کد خبر : 1066

احمد شوهانی نماینده ایلام،شیروان، چرداول، ایوان و مهران از افتتاح خطی در پتروشیمی ایلام خبر داد که محصول آن از مجتمع پتروشیمی دیگری تهیه شده است!
وی در تشریح این اقدام تأمل‌برانگیز گفت: مجتمع پتروشیمی ایلام از حدود ده الی ۱۲ سال پیش شروع به فعالیت کرده ولی هنوز تکمیل نشده است.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته قرار است ۲۰ اردیبهشت ماه با حضور رئیس جمهور "خط پلی‌اتیلن سنگین" در این مجتمع افتتاح شود، اما این در حالی است که "خط افتتاح پلی‌اتیلن سنگین" مجتمع پتروشیمی ایلام تاکنون تکمیل نشده و امکان بهره‌برداری از آن تا تاریخ مقرر وجود ندارد.
وی گفت: برای این منظور مقرر شده است یک خط لوله گازی از عسلویه به این مجتمع انتقال و مراحل تولید از سر‌گرفته شود ولی این خط لوله نیز کامل به بهره‌برداری نرسیده است.
شوهانی اظهار داشت: اما نکته تامل‌برانگیز اینکه مسئولان مجتمع پتروشیمی ایلام با خرید محصول "پلی‌اتیلن سنگین" از یک مجتمع پتروشیمی دیگر آن را با علامت تجاری پتروشیمی ایلام بسته‌بندی و انبار ‌ کرده‌اند.
وی افزود: هدف از این کار این است تا در جریان سفر رئیس جمهور به ایلام اعلام شود که این محصولات تولید پتروشیمی ایلام است!
وی گفت: این درحالی است که برای افتتاح "خط پلی‌اتیلن سنگین" مجتمع پتروشیمی ایلام اعتباری بالغ بر هزار میلیارد تومان هزینه شده و اخیرا نیز ۲۲۰ میلیون یورو تسهیلات دریافت کرده‌اند.
شوهانی تصریح کرد: باید پرسید این مبلغ اعتبارات در کجا و توسط چه کسانی هزینه شده است؟
نماینده ایلام خاطرنشان کرد: این مسئله را از چندی پیش در دستور کار قرار داده و پیگیری می‌کنم و امیدوارم با دخالت به موقع مسئولان ذی‌ربط این اقدام قابل‌تأمل پیگیری شود.
ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار