کد خبر : 42865

پتروتحلیل- در حالی قیمت DOP در بازار آزاد ایران همچنان به روند صعودی خود ادامه می دهد که در هفته جاری نرخ این کالا به محدوده 32 تا 34 هزارتومان در هر کیلو رسید و سبب شد تا صنعت پی وی سی نرم به حالت نیمه تعطیل درآید.

به گزارش «پتروتحلیل»، هفته گذشته هم عرضه 2 هزار و 200 تنی دی اتیل هگزانول پتروشیمی شازند با رقابت حدودا  150 درصدی معامله گران خریداری شد، به طوری که متوسط قیمت این کالا در بورس به 19 هزارتومان در هر کیلو رسید، تعداد زیادی از تولیدکنندگان گرانول از توقف تولیدی های خود متاثر از افزایش قیمت DOP در بازار ایران خبر می دهند. گر چه ثبت سفارش برای واردات دی اتیل هگزانول توسط واردکنندگان انجام شده، اما احتمالا این محموله ها اواخر خرداد و یا تیرماه به ایران وارد شود، از این رو به نظر می رسد بازار DOP با توجه به اینکه حجم بزرگی از تولیدکنندگان کابل، کفش و ... را در بر می گیرد نیازمند کنترل و نظارت بیشتر است، این در حالی است که قیمت دی اتیل هگزانول در ترکیه حدودا 1220 دلار در هر تن به خریداران ایرانی پیشنهاد می شود، همچنین قیمت DOP در هندوستان هم حدودا 1320 تا 1330 دلار در هر تن به صورت بشکه گزارش شده است.

قیمت DOP پیش از عید حدودا 11 تا 12 هزارتومان در هر کیلو بود و افزایش رقم آن در اردیبهشت ماه تا محدوده 34 هزارتومان در هر کیلو برای بسیاری از تولیدکنندگان به قیمت تعطیلی واحدهایشان تمام شده است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار