کد خبر : 42510

پتروتحلیل-عربستان سعودی قصد دارد صادرات نفت خام خود را در آوریل به زیر 7 میلیون بشکه در روز برساند، در حالی که تولید خود را کمتر از 10 میلیون بشکه در روز نگه میدارد. عربستان به دنبال برطرف کردن عرضه اضافی نفت به بازار و حمایت از قیمت نفت است. 
شرکت نفت دولتی آرامکوی عربستان برای آوریل 635 هزار بشکه در روز کمتر از سفارش مشتریان تولید می کند. این سفارشات توسط پالایشگاه ها و مشتریان نفت خام عربستان داده شده است . 
یکی از مقامات عربستان گفت:« علیرغم تقاضای بسیار بالای مشتریان بین المللی به میزان بیش از 7.5 میلیون بشکه در روز، کمتر از 7 میلیون بشکه در روز برایشان اختصاص داده شده است». وی اضافه کرد صادرات عربستان در مارس کمتر از 7 میلیون بشکه در روز خواهد بود .  
در سال جاری کاهش تولید اوپک و متحدانش از قیمت نفت حمایت کرد. تحریم‌های آمریکا بر صنعت های نفت ایران و ونزوئلا هم عرضه نفت را محدود کرد. این دو کشور عضو اوپک هستند . 
شاخص نفت برنت در روز دوشنبه بالاتر از بشکه ای 66 دلار رفت. نظرات خالد الفالح، وزیر نفت عربستان در این مورد که کاهش تولید اوپک تا قبل از ژوین پایان نمی یابد و گزارش هایی مبنی بر کاهش فعالیت حفاری آمریکا به بالا رفتن قیمت نفت کمک کرد . 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار