کد خبر : 42458

پتروتحلیل-اطلاعات وزارت انرژی روسیه نشان می‌دهد تولید نفت این کشور در فوریه 11.34 میلیون بشکه در روز بوده است که 75 هزار بشکه در روز از سطح ماه اکتبر، مبنای توافق اوپک، پایین تر بود ولی هنوز هم با هدف این توافق فاصله دارد . 
این مقدار همچنین از 11.38 میلیون بشکه در روز ماه ژانویه هم کمتر است. بر حسب تن، تولید نفت روسیه به 43.303 میلیون در مقابل 48.113 میلیون ماه ژانویه رسیده است . 
تمام شرکتهای مهم نفتی روسیه تولیدشان را کم کرده اند. رزنفت، بزرگترین تولید کننده نفت روسیه و لوک اویل ، شرکت نفتی شماره دو این کشور از نظر تولید، تولیدشان را به ترتیب 0.6 درصد و 0.5 درصد به صورت ماهانه پایین آورده اند . 
تولید در گزپروم نفت، بازوی نفتی شرکت گاز گزپروم، تا 1.9 درصد در ماه گذشته کاهش یافت . 
صادرات نفت روسیه در فوریه 4.480 میلیون بشکه در روز بود که از 4.313 میلیون بشکه در روز ماه جاری بیشتر بود . 
اوپک و سایر تولیدکنندگان بزرگ جهان به رهبری روسیه توافق کردند در کل 1/2 میلیون بشکه در روز تولید نفت را از اول ژانویه کاهش دهند تا بازار را متعادل سازند و قیمت پایین نفت را افزایش دهند . 
از این 1.2 میلیون بشکه، روسیه تقبل کرده 228 هزار بشکه در روز تولیدش را نسبت به ماه اکتبر پایین بیاورد . 
الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه گفت که کشورش تولید نفت خود را 97 هزار بشکه در روز در ماه فوریه نسبت به اکتبر پایین آورده است. او گفت که روسیه در سه ماهه اول سال جاری به هدف کاهش تولید خود می رسد . 
تولید کنندگان اوپک و غیر اوپک در اواسط آوریل در وین این توافق را بررسی می‌کنند.نواک گفت که خیلی زود است بگوییم این توافق پس از شش ماه اول سال جاری باز هم تمدید خواهد شد ‌. 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار