کد خبر : 42365

پتروتحلیل-ناوگانی حاوی حدود 7 میلیون بشکه نفت ونزوئلا در خلیج مکزیک سرگردان است. برخی از آنها حاوی محموله هایی هستند که قبل از تحریم های آمریکا خریداری شده بودند و خریداران نمی دانند پول نفت را به چه کسی بدهند .  
اقدام دولت ترامپ برای اعمال تحریم ها در هفته گذشته به معنای قطع حمایت از نیکلاس مادورو با هدف قرار دادن صادرات نفت ونزوئلا به آمریکا بود. صادرات به آمریکا بیشتر درآمد خارجی این کشور است . 
هدف این تحریم‌ها متوقف کردن روند واریز پول به حساب های شرکت نفت دولتی ونزوئلا است که توسط مادورو کنترل می‌شوند . یکی از دلایل سرگردانی این نفتکش ها هم مبهم بودن روند پرداخت است. آمریکا روزانه 500 هزار بشکه نفت ونزوئلا را میخرد . 
مشتریان آمریکایی شرکت نفت دولتی ونزوئلا با توجه به تحریم ها باید پرداخت هایشان را به حساب های تضمینی وارد کنند که هنوز تشکیل نشده است. این پول‌ها توسط خوان گوایدو، رئیس کنگره ونزوئلا کنترل می‌شوند. آمریکا، اتحادیه اروپا و اکثر آمریکای لاتین او را به عنوان رهبر ونزوئلا می شناسند . 
طبق گفته تاجران، برخی از این محموله‌ها به عنوان ذخیره شناور توسط خریدارانی استفاده می‌شوند که از فروش بازار آزاد شرکت نفت دولتی ونزوئلا قبل از تحریم ها بهره برده بودند. بقیه نفتکش ها متعلق به شرکت های تجاری هستند که درگیر مشکلات پرداخت ناشی از تحریم‌ها هستند . 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار