کد خبر : 42314

پتروتحلیل-سه‌شنبه هفته گذشته (دوم بهمن ماه) ساعت 10 صبح بود که مته دکل حفاری در عمق بیش از 3 هزار و 700 متری زمین در جزیره مینوی استان خوزستان به ذخایر جدیدی از نفت رسید که پیش از این کشف نشده بود.

حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهوری در جلسه هیئت دولت در روز چهارشنبه (سوم بهمن‌ماه) در این خصوص گفت: "امروز در جلسه هیئت دولت وزیر نفت خبر داد که یک میدان جدیدی در حوزه آبادان کشف شده که این حوزه نفتی هم از لحاظ کمیت و هم از لحاظ کیفیت قابل ملاحظه است.... این معنایش این است که با قدرتی که ایران از لحاظ نفت و گاز دارد، کشوری نیست که کسی بخواهد آنرا از بازار انرژی حذف کند."

پس از آن بیژن زنگنه وزیر نفت در حاشیه جلسه هیئت دولت (چهارشنبه سوم بهمن ماه) در جمع خبرنگاران اظهار داشت: "دیروز ساعت 10 صبح چاهی که در جزیره مینو در حال حفاری بود به نفت رسید و این اولین بار است که در منطقه آبادان موفق به کشف نفت می‌شویم. امیدهای زیادی در حوزه آبادان برای کشف نفت داریم و این نفتی که در عمق 3770متری کشف شد، نفتی با API چهل است که بسیار سبک و شیرین است. حفاری‌ها ادامه خواهد یافت تا اینکه بتوانیم حجم کامل مخزن و امکان تولید را برآورد و اطلاع‌رسانی کنیم. تمرکز عملیات اکتشافی ما در آبادان است که با چاهی که دیروز به نفت رسید برای ادامه عملیات امیدوارتر شدیم"./تسنیم

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار