کد خبر : 42283

پتروتحلیل-قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات روز گذشته با یک دلار و 52 سنت، معادل 2.48 درصد افزایش به 62 دلار و 70 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز با یک دلار و 73 سنت، معادل 3.32 درصد افزایش به 53 دلار و 80 سنت رسید. بدین ترتیب قیمت نفت خام برای سومین هفته متوالی افزایش یافت.

سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) روز جمعه فهرستی از کاهش تولید های اعضای خود و متحدانش برای 6 ماهه نخست سال 2019 را منتشر کرد تا از این طریق اعتماد بازار به توافق کاهش تولید را جلب نماید.

فیل فلین، تحلیلگر موسسه فیلیپ فیوچرز در شیکاگو در این باره گفت: «این فهرست این سیگنال را به بازار ارسال می کند که تولید کنندگان در مورد کاهش تولید جدیت دارند... من فکر می کنم آنها و به خصوص عربستان می خواهند بگویند که احتمالا بیش از این رقم ها تولید خود را کاهش خواهند داد.»

اوپک و متحدانش در ماه دسامبر توافق کردند که کاهش تولید 1.2 میلیون بشکه در روز را به منظور حمایت از قیمت ها و مقابله با مازاد عرضه احیا نمایند.

روز پنجشنبه گزارش ماهانه اوپک نشان داد که این سازمان در ماه دسامبر یعنی پیش از آغاز اجرای توافق کاهش تولید، بیشترین کاهش تولید ماهانه خود در طی حدود 2 سال گذشته را اعمال کرده است./تسنیم

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار