کد خبر : 42278

پتروتحلیل-خالد الفالح، وزیر انرژی عربستان گفت احتمال بروز یک رکود جهانی وجود دارد ولی فکر نمی‌کنم تاثیر مهمی بر اقتصاد بگذارد .
الفالح گفت سیستم های تنظیمی انعطاف پذیری زیادی به اقتصاد جهان داده‌اند. شرکت‌ها و دولت‌ها موقعیت های مالی بهتری دارند. من یک رکود دوره ای را غیرمحتمل نمیدانم. دیر یا زود یک رکود خواهیم داشت ولی فکر نمی‌کنم شوک بزرگی برای اقتصاد جهان باشد و به اقتصاد جهان ضربه بزند .
احتمال وارد شدن اقتصاد جهان به یک رکود در سال جاری در دو ماه گذشته با گمانه پردازی هایی در مورد آمریکا و مخصوصا آلمان شدت گرفت که باعث شد بانک آمریکایی مریل لینچ پیش بینی قیمت نفت خام را تغییر دهد و آن را تا 35 دلار در هر بشکه برای نفت برنت پایین بیاورد، البته در صورتی که سناریوی رکود به واقعیت تبدیل شود .
در هر صورت، الفالح نگران نیست. او اشاره کرد:« تقاضای نفت در سال جاری همچنان بالا خواهد بود و هر گونه تاثیر کند شدن اقتصاد و یا حتی رکود اقتصادی موقتی خواهد بود» .او همچنین گفت که آماده است در صورت لزوم کاهش تولید خود را بیشتر کند تا اطمینان دهد که هر اتفاقی برای اقتصاد جهان بیافتد، تاثیر شدیدی بر قیمت نفت نخواهد گذاشت .

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار