کد خبر : 42246

پتروتحلیل- کشور چین به منظور جلوگیری از آلودگی در آب‌های منطقه، قوانین و مقرراتی را در این خصوص وضع و از تاریخ 1 ژانویه سال 2019 میلادی به اجرا گذاشته‌است.

 قوانین جدید شامل موارد جایگزین در قوانین  ECA (Emission Control Areas) که قبلاً توسط دولت چین اعلام شده‌ می‌باشد و به منظور تسهیل در اجرا، جلوگیری و محدودسازی کشتی‌ها به استفاده از سوخت‌های دارای سولفور و مطابقت آن با قوانین بین‌المللی دریانوردی مطرح شده‌است. این موارد شامل بیانیه رسالت کنترل منطقه ساحلی و رودخانه‌ای می‌باشد. کشورهای هنگ‌کنک، تایوان، رودخانه Pearl (دریای جنوبی چین)، دلتای رود یانگ تسه و آب‌های Bohai-rim در برگیرنده این قوانین می‌‌باشند که بر اساس آن تردد کشتی‌ها از مناطق ذکر شده تنها با ارائه مجوز مبنی بر استفاده از سوخت با سولفور 0.5 درصد (m/m) مجاز می‌باشد.

 این در حالی است که قوانین مذکور در شهرهای شانگهای، نینگبو و ژوشان پیش‌تر از ابتدای ماه اکتبر سال 2018 اجرایی شده‌است. انتظار می‌رود قوانین وضع شده منجر به افزایش هزینه برای صاحبان کشتی‌های تانکری محصولات شیمیایی شود. از سوی دیگر نیز می‌توان گفت به منظور پوشش هزینه‌های سوخت، افزایش نرخ حمل و نقل دور از ذهن نخواهد بود.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار