کد خبر : 42220

پتروتحلیل-مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان گفت: این شرکت با طی نمودن مسیر پیشرفت و  تعالی گام بلندی برای اجرای پروژه بزرگ انتقال نفت خام گوره به جاسک با تامین 320 هزار تن ورق API مورد نیاز برداشته است.

به گزارش روابط عمومی شرکت فولاد اکسین خوزستان اسماعیل کروشاوی بها تشریح جزئیات پروژه انتقال نفت  خام گوره به جاسک اظهار داشت:مقرر است، ورق های مورد نیاز این پروژه توسط فولاد اکسین تامین شود، این پروژه می تواند از مهمترین پروژه های نفتی کشور به شمار آید که در آن نقش فولاد اکسین نیز به عنوان یک شرکت صنعتی بسیار پیشرفته و کلیدی محسوب شود.

وی افزود: با انعقاد این قرارداد در دو فاز اول و دوم بالغ بر ۳۲۰ هزار تن ورق API مورد نیاز جهت خط لوله انتقال نفت از گوره به جاسک با رعایت استاندارها و الزامات کیفی مطلوب توسط این شرکت تولید خواهد شد که می تواند سود قابل توجهی برای شرکت در بر داشته و اکسین را به نقطه قابل توجهی برساند.

مدیرعامل شرکت فولاد اکسین در ادامه عنوان کرد: در این قرارداد پیش قرارداد به امضا رسیده، جلسات تکمیلی با لوله سازی اهواز نهایی شده و مقرر شده، در جلسه هیات مدیره این شرکت مجوز نهایی صادر شود، مواد اولیه این پروژه به صورت اسلب های با آلیاژی های خاص توسط شرکت فولاد مبارکه اصفهان تولید می شود.

کروشاوی در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه فولاد اکسین طی ۱۰ سال گذشته تولیدات API آنچنانی نداشت خاطرنشان کرد: تلاش های زیادی برای خروج از وضعیت قبلی انجام شد که توسعه مالی، فنی و اقتصادی این شرکت بدون شک  مرهون تکیه بر نیروی کار ماهر با سطح سواد بالا و سایر پشتیبانی های لازم مانند واحدهای بازرسی، ایجاد آزمایشگاه خورندگی و دیگر قابلیت ها می باشد.

وی در پایان با اشاره بر منویات مقام معظم رهبری مبنی بر تکیه برتوان داخلی و حمایت از کالای ایرانی بیان کرد: این پروژه که با حمایت استاندار محترم خوزستان، مسئولین محترم وزارت نفت، شرکت توسعه و مهندسی نفت (مجری طرح)، لوله سازی اهواز و سایر دست اندرکارن در حال انجام می باشد، کاملاً با استقلال داخلی و تولید ایرانی طراحی شده  که در حال تحقق است.

 

 

 

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار