کد خبر : 42218

پتروتحلیل-ایران در بحبوحه تحریم هایی که به صادرات نفتش ضربه زده حدود 15 میلیارد روپیه برای توسعه پالایشگاهی متعلق به شرکت چنای پترولیوم در جنوب هند سرمایه‌گذاری می‌کند .
این شرکت دولتی در حال تقویت ظرفیت تاسیساتی تا 9 برابر برای پالایش 9 میلیون تن در سال است و شرکت نفتیران اینترترید 275 میلیارد روپیه (چهار میلیارد دلار) در طرح توسعه آن سرمایه گذاری کرده است. بقیه سرمایه گذاری از طریق وام و سهام خواهد بود که شامل سرمایه تازه از طرف موسس اصلی آن، شرکت ملی هند است .
در حالی که سرمایه‌گذاری نفتیران افزایش سرمایه چنای پترولیوم را راحت تر می کند، حضور ایران در هند را هم تضمین می‌کند. افزایش تقاضای سوخت، هند را تبدیل به بازاری با ارزش برای تولید کنندگان نفت در جهان کرده است. برای هند تهران همواره یک منبع قابل اطمینان و ارزان بوده است و دلیلی برای این که دهلی‌نو بتواند واشنگتن را برای اعطای معافیت از تحریم‌های محدود کننده تجارت با ایران متقاعد کند .
افزایش تقاضا در هند باعث شد شرکت رزنفت روسیه یک پالایشگاه خصوصی در 2017 به دست آورد، شرکت عربین اویل و شرکت ملی نفت ابوظبی هم سرمایه‌گذاری‌هایی در یک پالایشگاه انجام داده اند. هند در حال اضافه کردن ظرفیت برای تامین نیازهای سوخت خود است و انتظار می‌رود در دهه‌های آتی از تمام کشور های دیگر جلو بزند. نفتیران وابسته به شرکت ملی نفت ایران 15.4 درصد سهام چنای پترولیوم را در اختیار دارد، در حالی که سهم ایندین اویل 51.3 درصد است ./تسنیم

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار