کد خبر : 42187

پتروتحلیل-قیمت نفت خام از ترس رکود اقتصادی بیش از 6 درصد کاهش یافت به پایین ترین حد در یک سال گذشته رسید. قیمت نفت خام آمریکا و شاخص نفت برنت طی این فصل به پایین‌ترین حد از سال 2017 رسیدند و 40 درصد در سه ماهه چهارم سال ارزش خود را از دست دادند .
فیل فلین، یک تحلیلگر نفتی در شیکاگو گفت:« اتفاقی که در بازار سهام می‌افتد، ترس از رکود اقتصادی را بالا برده که تقاضای نفت در آینده را از بین میبرد» .
وی گفت:« کاهش قیمت نفت در سه ماهه چهارم احتمالا باعث می‌شود تولید کنندگان تولید خود را کاهش دهند ».
قیمت نفت آمریکا به پایین‌ترین حد از ژوئن 2017 رسید.نگرانی در مورد تاثیر درگیری فزاینده تجاری بین آمریکا و چین بر رشد اقتصادی و تقاضای نفت می تواند دلیل این کاهش باشد . نفت خام برنت در پایین ترین حد خود از 17 اوت 2017 معامله شد .
بازارهای سرمایه با تعطیلی دولت آمریکا در نیمه شب شنبه تحت فشار قرار گرفتند و نگرانی درمورد رکود اقتصادی را بالا بردند. سرمایه‌گذاران به سرمایه های ایمنی مثل طلا روی آورده اند .
قیمت نفت خام آمریکا 42.53 دلار در هر بشکه تثبیت شد که 3.06 دلار معادل 6.7 درصد کاهش داشت. نفت خام برنت هم با 3.35 دلار معادل 6.2 درصد کاهش، بشکه ای 50.47 و هفت دلار معامله شد .
نفت برنت هفته گذشته 11 درصد کاهش داشت و به پایین‌ترین حد از سپتامبر 2017 رسید، در حالی که قیمت نفت آمریکا به کمترین حد خود از جولای 2017 رسیده است. کاهش قیمت نفت در سه ماهه چهارم 35 درصد بود .
تصویر اقتصاد کلان و تاثیر آن بر تقاضای نفت قیمت را تحت فشار قرار داده است . ارزش سهام جهانی حدود 9.5 درصد در دسامبر کاهش یافت که بیشترین کاهش از سپتامبر 2011 بود .
درگیری تجاری آمریکا و چین و  دورنمای افزایش سریع نرخ بهره در آمریکا ارزش سهام جهانی را کاهش داده و نگرانی در مورد تقاضای نفت را بالا برده است .
اوپک و متحدانش در این ماه توافق کردند تولید نفت را 1.2 میلیون بشکه در روز کاهش دهند. اگر این کار برای بالا بردن قیمت نفت کافی نباشد، یک نشست فوق العاده برگزار خواهند کرد .

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار