کد خبر : 42063

پتروتحلیل-مدیر برنامه‌ریزی و کنترل پروژه شرکت نفت ستاره خلیج فارس ضمن تشریح چشم‌انداز صادراتی این پالایشگاه بیان کرد: مراحل اجرایی فاز چهارم ستاره خلیج فارس در کمتر از دو سال آینده به اتمام خواهد رسید.

 احمد شریعتمداری توسعه تجارت خارجی و به‌ویژه صادرات را از عوامل موثر در توسعه اقتصادی کشورها دانست و گفت: توسعه‌ی صادرات می‌تواند علاوه بر رشد اقتصادی، موجب افزایش توان رقابت پذیری کشورها در عرصه‌های منطقه‌ای و بین المللی را به وجود آورد.

وی افزود: صادرات فرآورده‌های نفتی موجب جلوگیری از خام فروشی می‌شود و باید توجه داشت که توجه ویژه به صادرات علاوه بر حرکت در راستای اهداف و برنامه‌های کلی نظام، گام موثری در مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی خواهد بود.

شریعتمداری تاکید کرد: بی‌تردید پالایشگاه استراتژیک میعانات گازی ستاره خلیج فارس که بزرگ‌ترین پالایشگاه میعانات گازی جهان محسوب می‌شود، با حجم عظیم تولیدات فرآورده های نفتی توانسته است اراده و عزم ملی ملت شریف ایران را در توسعه صادرات و نقش آفرینی در بازارهای جهانی به نمایش بگذارد.

مدیر برنامه‌ریزی و کنترل پروژه شرکت نفت ستاره خلیج فارس بیان کرد: پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس علاوه بر خودکفائی در تولید فرآورده های نفتی، جمهوری اسلامی ایران را برای اولین بار از وارد کننده به صادرکننده بنزین تبدیل کرده است.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار