کد خبر : 41353

پتروتحلیل-در حالی که پالایشگاه های هندی برای یافتن جایگزینی برای نفت ایران و ونزوئلا دست به کار شده اند، صادرات نفت آمریکا به هند در ماه ژوئن به رقمی بی سابقه رسیده و از ابتدای سال جاری تاکنون نسبت به کل سال گذشته تقریبا دو برابر شده است.

دولت ترامپ در حال اعمال فشار بر متحدان خود برای توقف خرید نفت از ایران تا ماه نوامبر است و تغییر جهت هند به سمت خرید نفت از آمریکا به معنای موفقیت تلاش های دولت ترامپ در استفاده از انرژی برای دستیابی به اهداف سیاسی است.

جدید آمارها نشان می دهد، آمریکا با صدور روزانه 1.76 میلیون بشکه نفت به هند در ماه آوریل به یک تامین کننده مهم نفت دهلی نو تبدیل شده است.

تولید کنندگان و تجار در آمریکا تا پایان ماه جولای بیش از 15 میلیون بشکه نفت به هند صادر خواهند کرد، در حالی که این رقم در کل سال 2017 تنها 8 میلیون بشکه بوده است.

این در حالی است که در صورت وضع تعرفه های دولت چین علیه نفت وارداتی از آمریکا که احتمالا سبب کاهش خرید نفت چین و افت قیمت نفت آمریکا خواهد شد، خرید نفت هند از آمریکا باز هم بیشتر خواهد شد.

ای کی شارما، رئیس بخش مالی شرکت ایندین اویل هند گفت، نفت خام آمریکا در بازار هند به دلیل قیمت پایین جذابیت پیدا کرده و اگر چین خرید نفت از آمریکا را کاهش دهد، ممکن است خرید نفت هند از آمریکا باز هم بیشتر شود.

وی افزود: «اگر چین بر نفت آمریکا تعرفه وضع کند، احتمالا صادرات نفت آمریکا به هند افزایش خواهد یافت...ما به دنبال قراردادهای کوتاه مدت هستیم که در یک بازه زمانی 3 تا 6 ماهه 3 تا 4 محموله نفتی از آمریکا بخریم.»

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار