کد خبر : 41349

پتروتحلیل-در حالی که در آستانه انتخابات میان‌دوره‌ای کنگره آمریکا در ماه نوامبر، فشارهای سیاسی به کاخ سفید برای مهار رشد قیمت نفت افزایش یافته، 2 منبع آگاه گفتند، دولت ترامپ به‌شکلی فعالانه در حال بررسی استفاده از ذخایر نفتی استراتژیک آمریکا برای افزایش عرضه نفت به بازار جهانی است.

این منابع که نخواستند نامشان فاش شود گفتند، هنوز هیچ تصمیمی برای برداشت نفت از ذخایر 660 میلیون بشکه‌ای نفت آمریکا گرفته نشده است، اما گزینه‌های مختلف از آزادسازی 5 تا 30 میلیون بشکه‌ای نفت این ذخایر در حال بررسی است. آزادسازی مقدار بیشتری نفت از ذخایر آمریکا نیز محتمل است، اما این اقدام مستلزم هماهنگی با دیگر کشورها خواهد بود.

قیمت متوسط هر گالن بنزین در آمریکا روز جمعه به 2 دلار و 89 سنت رسید که 63 سنت، معادل 28 درصد نسبت به یک سال قبل افزایش داشت. بر اساس پیش‌بینی مؤسسه تریپل‌ای، انتظار می‌رود قیمت هر گالن بنزین در آمریکا تا روز کارگر به 3.85 تا 4.05 دلار برسد.

ترامپ در هفته‌های اخیر تلاش کرده با مقصر قلمداد کردن اوپک بابت بالا بودن قیمت نفت، از زیر بار انتقادات شانه خالی کند. وی در توئیت‌های مختلف از اوپک خواسته تا قیمت نفت را پایین بیاورد./تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار