کد خبر : 41334

پتروتحلیل-بانک انگلیسی بارکلیز با اشاره به احتمال کاهش عرضه نفت ایران و لیبی، پیش بینی خود از قیمت نفت در سال جاری و سال آینده میلادی را افزایش داد.

این بانک در گزارش خود آورده است: «به دلیل کاهش های جدید و افت سریعتر عرضه نفت ایران، پیش بینی می کنیم که قیمت نفت برنت و نفت خام آمریکا در سال آینده میلادی به طور متوسط 71 و 65 دلار در هر بشکه باشد.»

باک بارکلیز قبلا قیمت نفت برنت در سال 2019 را 65 دلار پیش بینی کرده بود. این بانک انگلیسی همچنین پیش بینی کرده که متوسط قیمت نفت برنت در نیمه دوم امسال به 73 دلار برسد.

این بانک همچنین گفته، احتمال افزایش صادرات نفت عربستان به آمریکا در ماه های آتی موجب تضعیف قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت خواهد شد.

در این گزارش همچنین تصریح شده است: «تصمیم اخیرا اوپک و اخلالات ایحاد شده در مناطق مختلف جهان موجب تحلیل بردن ظرفیت تولید ذخیره کشورهای تولید کننده خواهد شد و به افزایش قیمت ها کمک خواهد کرد.»

به گفته رئیس شرکت ملی نفت لیبی، تولید نفت این کشور از 1.28 میلیون بشکه در ماه فوریه، به 527 هزار بشکه در روز رسیده است. دولت آمریکا نیز گفته قصد دارد صادرات نفت ایران را تا ماه نوامبر به صفر برساند./تسنیم

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار