کد خبر : 41325

پتروتحلیل- در حالی دفتر توسعه صنایع پایین دست شرکت ملی صنایع پتروشیمی امروز نرخ های پایه محصولات پتروشیمی را بدون اعمال قیمت های جهانی جدید تعیین کرده و دلیل آن را مشکل فنی و عدم دریافت قیمت جهانی محصولات پتروشیمی، اعلام کرده است که اکثر فعالان این بازار به قیمت های جهانی دسترسی داشته و بعید به نظر می رسد که شرکت ملی صنایع پتروشیمی به قیمت های جدید دسترسی نداشته باشد.

از سوی دیگر در بازار جهانی افت قیمت پلی اتیلن های سنگین گرید لوله حدودا 150 دلار در هر تن بود و از این رو نرخ های داخلی باید 200 تومان در هر کیلو برای این کالاها کاهش می یافت. همچنین پلی اتیلن های سنگین تزریقی و بادی و پلی پروپیلن ها نیز در هفته جاری روندی نزولی در بازارهای جهانی داشتند، اما نرخ های پایه محصولات پتروشیمی؛ پلیمرها و شیمیایی ها در هفته جاری توسط دفتر توسعه صنایع تکمیلی شرکت ملی صنایع پتروشیمی با 0.5 درصد رشد روبه رو شده است.

این در حالی است که نرخ 4 هزار و 200 تومانی دلار در ماههای اخیر برای بازار پتروشیمی دردسرهای بسیاری درست کرده، به طوری که غیرواقعی بودن این نرخ، اکثر دلالان با ورود به معاملات بورس کالا و خرید محصولات اقدام به قاچاق کالاها به کشورهای ترکیه، عراق و هندوستان کردند و سودهای هنگفتی به دست آورند و سبب آنتی دامپینگ محصولات پلیمری در این کشورها شدند.

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار