کد خبر : 41291

پتروتحلیل-منابع کشتیرانی و صنعتی گفتند، کره جنوبی با هدف یافتن جایگزینی برای نفت ایران، میزان خرید نفت ترکیبی «سی پی سی بلند» در سال 2018 را به 4 برابر مدت مشابه سال گذشته رسانده است.

کره جنوبی، که حدود 3 درصد از کل نفت جهان را مصرف می کند، به شکل فزاینده ای در حال خرید نفت سی پی سی بلند است. این اقدام در حالی صورت می گیرد که پالایشگاه های کره ای خود را برای توقف خرید نفت از ایران و تبعیت از تحریم های دولت آمریکا که از ماه نوامبر اجرایی خواهد شد آماده می کنند.

به گفته منابع آگاه، میزان واردات نفت کره جنوبی از ایران ممکن است در ماه سپتامبر به پایین ترین رقم 3 سال گذشته برسد.

مشهود ترین کاهش در واردات نفت کره جنوبی از ایران در ماه می اتفاق افتاده، یعنی زمانی که خرید نفت سئول از تهران به پایین ترین رقم از ژانویه 2016، یعنی 179 هزار و 444 بشکه در روز رسیده است.

همزمان با کاهش خرید نفت کره جنوبی از ایران، ارسال محموله های نفت قزاقستان به کره جنوبی از ماه می به این طرف به ارقامی بی سابقه رسیده و انتظار می رود در ماه جولای به بیش از 284 هزار بشکه در روز برسد.

کره جنوبی در بازه زمانی ژانویه تا جولای امسال 4 میلیون تن نفت سی پی سی بلند خریداری کرده، در حالی که این رقم در مدت مشابه سال گذشته تنها یک میلیون تن بوده است./تسنیم

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار