کد خبر : 41204

پتروتحلیل-مرضیه طهماسبی مسئول تنظیم بازاردفترصنایع پایین دستی پتروشیمی اعلام کرد:به منظور تنظیم بازار و جلوگیری از هرگونه تخلف ، صادرات محصولات پتروشیمی(مواد اولیه صنایع پایین دستی) فقط از سوی واحد های تولیدی عرضه کننده در بورس کالا و یا ارائه تایید رسمی از واحدهای تولیدی، مجاز است.

مسئول تنظیم بازاردفترصنایع پایین دستی پتروشیمی افزود: پیرو مصوبه هیئت وزیران مبنی بر تک نرخی شدن ارز ، طبق دستور وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت و صورتجلسه ستاد تنظیم بازارمحصولات پتروشیمی به منظور جلوگیری از هرگونه تخلف احتمالی ، صادرات محصولات پتروشیمی(مواد اولیه صنایع پایین دستی) از سوی واحد های تولیدی عرضه کننده در بورس کالا و با ارائه تاییدیه رسمی به اشخاص حقیقی و حقوقی از واحدهای تولیدی مربوطه (تولیدکننده محصول) صورت پذیرفته و در غیر اینصورت از صادرات محموله های موضوعی جلوگیری می شود.

وی افزود: بر اساس ابلاغیه گمرک ایران به تمامی گمرکات کشور و همچنین نامه وزیر صنعت، معدن و تجارت در صورت دارا نبودن شرایط مورد اشاره از هرگونه صادرات محصولات پتروشیمی جلوگیری خواهد شد.

طهماسبی تصریح کرد: شرایط بازار با توجه به روند معامله ها مثبت ارزیابی می شود و تعامل ایجاد شده میان دفترصنایع پایین دستی پتروشیمی، مجتمع های پتروشیمی، بورس کالای ایران و نیز انجمن ها و تشکل ها سبب شده تا معاملات با شفافیت انجام شود.

وی با اشاره به این که حفظ منافع تولید کنندگان و مصرف کنندگان به عنوان یک راهبرد مورد توجه ویژه دفترصنایع پایین دستی قرار دارد، گفت : همانطور که بارها اعلام شده است اعلام دقیق نیاز واقعی بازار از سوی اتحادیه های تامین نیاز و انجمن های تخصصی مصرف کننده محصولات پتروشیمی می تواند بازارهای مصرف را با آرامش بیشتری همراه سازد...

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار