کد خبر : 41083

قاچاق پلیمرها همچنان ادامه دارد؛

پتروتحلیل- در حالی خرید اکثر محصولات پلیمری امروز با سقف قیمت در بورس کالا ادامه دارد که این بازار تحت تاثیر چند عامل برای ثبت سقف قیمت از سوی معامله گران ملتهب است.

1-اظهارات رئیس دفتر توسعه صنایع پایین دست پتروشیمی درباره بازگشایی سقف قیمت محصولات پتروشیمی در بورس 

2-شروع ماه جدید و شارژ سهمیه های خرید محصولات پلیمری

3-ابهام در جلوگیری از خروج محصولات پلیمری داخلی به کشورهای افغانستان و عراق (با وجود اینکه منابع خبری از ارسال نامه وزارت صنعت، معدن و تجارت به گمرکات در خصوص جلوگیری از قاچاق محصولات پلیمری داخلی به کشورهای عراق و افغانستان در روزهای اخیر خبر داده اند، برخی از آگاهان بازار می گویند: این مصوبه متعلق به کارگروه تنظیم بازار پتروشیمی است، اما توسط معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت امضا شده است، به گفته این گروه با توجه به اینکه مرجعی قانونی این نامه را امضا نکرده است، عملیاتی شدن این مصوبه در هاله ای از ابهام قرار دارد.

از سوی دیگر گفته می شود گمرکات اعلام کرده است که این نامه را به هیچ عنوان قبول ندارد و باید مرجعی بالاتر اقدام به ارسال این نامه کند. به این ترتیب اکثر خریداران محصولات پلیمری داخلی که اقدام به قاچاق محصولات به کشورهای افغانستان و عراق می کنند، در حال حاضر نگرانی از بابت خروج محموله های خریداری شده از بورس کالا به مرزهای افغانستان و عراق ندارند و با توجه به سود هنگفت آن، اقدام به ثبت سقف قیمت برای محصولات می کنند.

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار
ادامه اخبار